Doprava ZDARMA pro všechny produkty.

Proč nekupovat séra na řasy s prostaglandiny

aplikace-sera-na-rasy-s-prostaglandiny-uvodni (1)


Kupujete sérum na řasy? Pak věnujte čas prozkoumání jeho složení. Některé přípravky na trhu totiž obsahují látku prostaglandin s mnoha nežádoucími vedlejšími účinky. Věděli jste třeba, že vám po něm mohou zhoustnout chloupky na bradě a pod nosem nebo že přispívá ke změně barvy vašich očí? Čtěte dál a dozvíte se, jak se mu vyhnout.

Séra na řasy a obočí přirozeně podporují jejich růst, vyživují je a ztmavují. Ne každé sérum však k tomu využívá pouze přírodních složek. Na trhu neustále přibývá produktů s obsahem farmaceutických látek s nežádoucími vedlejšími efekty. Jedním z nich je i prostaglandin, nebo prostaglandinový analog.

 

Co jsou to prostaglandiny

Prostaglandiny jsou látky, které vznikají ve všech částech těla a podobají se hormonům. Rozdíl je v tom, že se nepřenášejí krví, ale působí lokálně. V závislosti na tom, který orgán je tvoří, se různí i jejich účinky. Ovlivňují například srážení krve, nebo tvorbu trávících šťáv, účastní se zánětlivých a imunitních procesů, podporují růst ochlupení atd. Hojně se používají i v léčivech, například na srážení teploty nebo na snížení očního tlaku.

Odborníci se však shodují v tom, že by se neměly nacházet v kosmetických přípravcích. Důvodem jsou hlavně jejich vedlejší účinky.


Nežádoucí účinky analogů prostaglandinu v sérech na řasy a obočí

  • Podráždění
  • Suchost očí nebo otoky
  • Změna barvy očí 
  • Ztmavení pigmentace kolem očí
  • Tzv. syndrom vpadlého oka (prohloubení záhybu očního víčka)

Americká studie vedlejších účinků prostaglandinových analogů ukázala, že nejčastějšími problémy, se kterými se zákaznice setkávají, jsou právě svědění, otoky a zčervenání. Často však bývají vnímány jako pouhá alergická reakce. Ze studie Americké Medicínské Asociace JAMA zas vyplývá, že druh prostaglandinu jménem bimatoprost způsobuje hyperpigmentaci očního okolí. „Nestává se to velmi často, ale séra, která obsahují prostaglandinové analogy, mohou také způsobit ztmavování oční duhovky,“ tvrdí doktor Makerewich z kanadského Institutu kosmetické chirurgie.


ztmavovani-duhovky

 

Prostaglandiny v léčivech neškodí. V kosmetice ale mohou znamenat problém

Možná vás napadne otázka, jak to, že léčiva s prostaglandiny jsou bezpečná a séra na řasy, které je obsahují už ne. Odpověď je velmi jednoduchá. Před svým uvedením na trh prochází každé léčivo důkladným testováním a složitým schvalovacím procesem. To, samozřejmě, platí i pro léčiva s obsahem prostaglandinů. Kosmetické výrobky však podobnému procesu nepodléhají a jen velmi malé procento spotřebitelů kontroluje složení své kosmetiky, natož aby jeho účinkům důkladně rozuměl.


Jak poznáte, že sérum na řasy obsahuje prostaglandin? Ve složení hledejte tyto názvy:

  • Prostaglandin
  • Prostaglandinová molekula
  • Bimatoprost

 

Zvolte si raději přírodní variantu séra na řasy a obočí


krasna-zena-obklopena-prirodou


Evropský vědecký magazín Optometry Times Journal ve svém článku o vedlejších efektech sér na řas s prostaglandiny uvádí, že mnohem bezpečnější volbou jsou séra na řasy a obočí s přírodními látkami pro stimulaci růstu řas, jako jsou peptidy.

Sérum pro růst řas Synouvelle představuje bezpečnou volbu pro hustší, delší a tmavší řasy bez vedlejších účinků. Pro ujištění si prostudujte jeho kompletní složení, které obsahuje přírodní a kvalitní látky, jako je kyselina hyaluronová, peptidy, biotin či kofein.