Doprava ZDARMA pro všechny produkty.

Jak na halloweenské líčení 2020

Halloween se nezadržitelně blíží a vy nevíte, jakým převlekem na párty překvapit? Netrapte se, dokonalou masku najdete ukrytou ve své kosmetické taštičce. Výrazné líčení na halloween se totiž stalo trendem posledních let a dávno předstihlo i drahé kostýmy z půjčoven. Nechte se tedy inspirovat našimi návody, jak se nalíčit na halloween a stát se tak hvězdou každé akce.

Jak se namalovat na halloween?

Poslední roky ukazují, že na poli halloweenského makeupu vládnou masky smrtek nebo hororových postav. Následujte tyto trendy letos i vy! Pojďte se s námi podívat na tipy pro strašidelný ale zároveň opravdu jednoduchý halloweenský makeup, který zvládnete i s kamarádkou nebo sami doma. Bude to opravdová zábava.

Květinová paní smrti

Halloweenské líčení: květinová paní smrtiCelý svět šílí po vzoru mexické tradice oslavy Halloweenu jako Dia de los muertos - oslavy dne mrtvých. Nechce se i vy inspirovat a spojte motivy kostlivců s květy a pastelovými barvami.

1. Krok:
Jako před každým líčením začínejte se suchou a čistou pletí. Na hydratační krém dnes zapomeňte a raději se spolehněte na primer, který se nevpije do pokožky ale na tváři vytvoří neviditelný film. Nechte ho pořádně zaschnout.

2. krok
Na tvář i dekolt nanášejte speciální bílou barvu na obličej a tělo nebo bílý pudrový makeup. Pro aplikaci na větší plochy těla používejte místo štětců raději houbičku.

3. krok
Ústa přetřete makeupem a zapudrujte. Pak naneste červenou rtěnku v několika vrstvách a vždy počkejte, až se dostatečně vpije. Pro udržení kontur můžete kolem úst použít konturovací tužku červené barvy.

4. krok
Oči si zvýrazněte černou linkou a tmavými stíny, poté naneste barevné třpytky. Černou tužkou si kolem očí vytvarujte dva kruhy, které pak vybarvíte černou barvou na obličej. Zde už nepoužívejte houbičku, ale spolehněte se na jemnější štěteček. Tím nakreslíte i ornamenty na čelo, nos a bradu a vykreslíte zuby směrem od úst ke tvářím. Vnitřky “zubů” ještě výrazněji domalujte bílou barvou, na ornamenty na bradě použijte veselejší barvu.

5. krok
Okolí očí oblepte lepícími kamínky, které krásně zakryjí případné nepřesnosti a nalepte si umělé řasy. Mohou mít různé tvary a platí pravidlo “čím nápadnější, tím lepší”. Jeden kamínek pak umístěte i na bradu - krásně tak doplníte již připravené ornamenty.

6. krok
Na dekolt pak dokreslete černou barvou nebo tužkou obrysy kostlivce a vše dolaďte květinovými doplňky do vlasů i šatů.

Tip na ladící halloweenské líčení pro děti:

halloweenské líčení pro děti


Stejným stylem můžete na Halloween nalíčit i svá dítka tak, aby k vám krásně ladila. Místo makeupu však používejte pouze barvy na obličej. Ty by měly být nezávadné i pro jemnou dětskou pokožku.

Tajemná bojovnice

Halloweenské líčení: tajemná bojovnice


Nažeňte svým přátelům hrůzu a vystupte jako tajemná bojovnice z legend. Tento makeup působí hrozivým ale zároveň velmi sexy dojmem.

1. krok
Začněte tím, že si na čistou pleť nanesete primer, do kterého se vám nevpije makeup. Celý obličej pak potřete velmi světlým až bílym makeupem či bílou barvou na obličej.

2. krok
Na středovou linii čela, nosu a brady naneste světlejší odstín pudru s jemně třpytivým efektem.

3. krok
Obočí vykreslete výrazněji, než jste zvyklá u běžného líčení a používejte černou tužku na obočí. Kreslete vždy jemnými krátkými pohyby pro plastičtější efekt.

4. krok
Speciální důraz klaďte na oči, které musí působit tmavě kouřovým dojmem. Používejte černé a rudé odstíny, nezapomínejte ani na spodní lem očí. Oči pak obkreslete černými linkami zevnitř i zvenku a na řasy nalepte umělé trsy nebo celý řad umělých řas.

5. krok
Rty zbavte veškeré mastnoty, napudrujte a velmi precizně obtáhněte ostrou tmavě červenou konturkou. Vyplňte rudou rtěnkou pomocí nanášení štětečkem s tím, že doprostřed úst použijete o odstín světlejší barvu.

6. krok
Na tváře si černou tužkou nakreslete šrámy. Pro uvěřitelnější efekt použijte také stínování. Kolem šrámů dělejte malé tečky červenou barvou na obličej a tělo. Pak je postupně otláčejte houbičkou tak, aby se rozmělnily a spojily v rudé “zakrvácené” rány.

Komiksová lady

Halloweenské líčení: komiksová ladyPokud chcete zaujmout spíše svým kostýmem a zároveň si chcete dopřát pouze lehké halloweenské líčení, spolehněte se na kouzlo šťavnaté komiksové princezny.

1. krok
Jako obyčejně začínejte s čistou a nenalíčenou pletí, na kterou si nanesete hydratační krém, makeup a pudr podle toho, jak jste zvyklá. Nezapomínejte světlejší barvou zvýraznit oblasti pod očima a na středové linii nosu.

2. krok
Obočí by mělo být výraznější, a proto ho namalujte o několik tónů tmavší barvou jako obvykle. Malujte ostrou tužkou a používejte krátké a tenké čárky, které vypadají mnohem přirozeněji.

3. krok
Na oči použijte výrazné odstíny pastelové zelené nebo fialové. Do koutku oka vždy klepněte bledší barvu a třpytivé stíny a směrem k vnějšímu okraji oka ztmavujte do černa. Na vrchní víčka pak použijte výraznou černou linku, kterou přetáhnete za jejich okraj.

4. krok
Pastelovou tužkou naznačte obrysy úzkého trojúhelníku protáhlého od spodního víčka očí směrem dolů až po koncovou linii nosu. Kontury pak pečlivě vybarvujte.

5. krok
Pro ústa zvolte výraznou fialovou nebo růžovou barvu, kterou nanesete štětečkem na propudrované rty. Opět nezapomínejte na dobrou konturku a kvalitní rtěnku. Na závěr můžete jemně “proťukat” bezbarvým leskem.

Napůl víla a napůl kostlivec

Halloweenské líčení: napůl víla napůl kostlivec


Váš obličej nemusí zdobit pouze jedna maska. Dnes je velmi trendy rozdělit si tvář na půl a pracovat s tímto zajímavým maskovacím efektem. Vyzkoušejte to letos i vy!

1. krok
Obličej si horizontálně “rozdělte” na dvě poloviny. Na tu vrchní naneste vyživující krém a svůj obvyklý makeup i pudr. Zvýrazněte i obočí. Druhou polovinu přetřete primerem a vytvořte tak trvanlivější film.

2. krok
Spodní část obličeje pak houbičkou namalujte bílým makeupem a zvrchu oddělte černou tužkou. Černou barvou na obličej pak vymalujte špičku nosu, oblast od koutků úst po konec uší a spodní lem brady.

3. krok
Tužkou nakreslete obrysy zubů kolem celých rtů a vybarvěte je bílou barvou na obličej tak, aby byla výraznější, než makeup na ostatní části obličeje. Tužkou dokreslete stíny kolem nosu a tváří.

4. krok
Pro každé horní víčko si vyberte jinou (nejlépe pastelovou) barvu tekutých stínů. Tu pak po obou stranách potáhněte zvrchu přes vnitřní koutek oka téměř až po špičku nosu. Pod obočím vynechejte úzký pásek, který následně vykreslete bílou tužkou pro efekt nadzdvižení. Na spodní lem očí naneste druhou barvu tak, abyste vytvořili efektní kontrast.

5. krok
Oči pak zvýrazněte černou tužkou a několika vrstvami řasenky. Do vnitřních i vnějších koutků očí použijte podle své fantazie nalepovací kamínky stejně jako nad obočí.

Tip pro bezproblémové odlíčení

Halloweenský makeup sice vypadá fantasticky, ale jeho odličování může dát po příchodu domů z párty pořádně zabrat. Pokud však budete mít kvalitní odličovací přípravky, není se čeho bát! Nejlepší je používat čistící pěnu, kterou vmasírujete do pokožky a opláchnete vodou. Pleť tak nemusíte drhnout odličovacími tampóny a zbytečně ji dráždit. Lehká pěna dokonale odstraní nejen makeup ale i nečistoty a bakterie, které vaší kráse na další den rozhodně nepřidají.

Další inspirace na halloweenské líčení

 

 

 

Zdroje obrázků: unsplash.com, pexels.com, pixabay.com