Doprava ZDARMA pro všechny produkty.

Kosmeceutika: vše, co potřebujete vědět

cosmeceuticals

Spojení kosmetiky a farmaceutiky. To je kosmeceutika. Výsledek? Mnohem účinnější přípravky pro vaši pokožku, které pronikají do jejích hlubších vrstev. Tím, že působí na problém zevnitř, mají také daleko znatelnější efekt. Že jste ještě o tomto dokonalém propojení kosmetických a léčivých produktů neslyšeli? Pak je nejvyšší čas začít využívat všechny jeho výhody. Přímo na své vlastní kůži.

Co je to kosmeceutika?

“Tento termín představuje novou kategorií produktů na pomezí kosmetiky a léčiv, které se starají o zdraví a krásu pokožky,” tvrdí Marek Mandelík, odborník v prodeji kosmeceutických výrobků. Kosmeceutika obsahují biologicky aktivní látky ve vysoké koncentraci, které nepůsobí pouze na kůži, ale pronikají i do buněk pod ní. Právě proto dokáží podpořit léčivé efekty a pomáhají zlepšit aktuální stav pokožky - zkrášlují a vylepšují její vzhled přímo zevnitř. V rámci použitých surovin, způsobů zpracování a finálních výrobků jde o vrchol současných kosmetických možností, který odborný časopis medicínské asociace státu Missouri nazval kosmeceutika: nová medicína krásy.

Termín cosmeceuticals se začal používat v 90. letech, kdy jej pojmenoval profesor dermatologie Albert M. Klingman. Výrobky, které v této oblasti vznikají, jsou výsledkem mnohaletého dermatologického výzkumu a většinou je chrání mezinárodní patenty.

Jaký je rozdíl mezi kosmetikou a kosmeceutikou?dermis a epidermis

Kosmeceutika tvoří pomyslnou hranici mezi kosmetikou a léčivy. Kosmetické produkty na rozdíl od těch kosmeceutických však nesmí obsahovat aktivní látky s léčivým účinkem (jak je tomu u léků) a mají tak pouze dekorativní účinek působící ve vrchní části pokožky - epidermis. Kosmeceutické produkty naopak obsahují látky pronikající přímo do hlubší vrstvy pokožky - dermis. Řeší tak i příčiny kožního problému, ne pouze jeho následek na vrchní vrstvě pokožky.

Řekněme, že si koupíte dva krémy proti vráskám. Jeden obyčejně dostupný ve vaší drogerii a další s označením kosmeceutika. Krém z drogerie může pokožku díky obsaženým látkám zjemňovat, hydratovat, provonět nebo jinak zkrášlit. "Ale pouze krém s vyšší koncentrací účinných látek nebo s obsahem aktivních látek s léčivými účinky může vyvolat terapeutický efekt a zpomalit proces stárnutí v kůži. Jeho klinicky testované látky totiž proniknou cíleně do spodní vrstvy pokožky, kterou hloubkově hydratují a odstraní následky jejího stárnutí,” dodává Marek Mandelík.

Jaké efekty můžete očekávat s různými kosmetickými přípravky a jaké s kosmeceutikami?

kosmetika vs kosmeceutika tabulka

Kosmeceutika nepředstavují pro vaši pleť téměř žádná rizika, protože obsahují dermatologicky testované biologické látky. Jejich používání v přípravcích vždy předchází dlouhý proces laboratorního zkoušení, který zaručuje jejich bezpečnost a účinnost. V kosmeceutických produktech se nejvíce používají:

Chcete si i vy užívat všechny výhody kosmeceutických přípravků a prvotřídní složení? Na e-shopu Synouvelle najdete pouze ty nejpropracovanější kosmeceutické produkty. Značka Synouvelle chce svým zákazníkům nabízet pouze kvalitní přípravky, a proto investuje do vývoje účinných receptur složených z klinicky testovaných látek. Pokud si přejete zjistit více informací, kontaktujte nás. Velmi rádi vám se vším poradíme a promluvíme si s vámi o našich produktech.

Zpět do obchodu