Doprava ZDARMA pro všechny produkty.

Kosmeceutika: vše, co potřebujete vědět

cosmeceuticals

Spojení kosmetiky a farmaceutiky. To je kosmeceutika. Výsledek? Mnohem účinnější přípravky pro vaši pokožku, které pronikají do jejích hlubších vrstev. Tím, že působí na problém zevnitř, mají také daleko znatelnější efekt. Že jste ještě o tomto dokonalém propojení kosmetických a léčivých produktů neslyšeli? Pak je nejvyšší čas začít využívat všechny jeho výhody. Přímo na své vlastní kůži.

Co je to kosmeceutika?

“Tento termín představuje novou kategorií produktů na pomezí kosmetiky a léčiv, které se starají o zdraví a krásu pokožky,” tvrdí Marek Mandelík, odborník v prodeji kosmeceutických výrobků. Kosmeceutika obsahují biologicky aktivní látky ve vysoké koncentraci, které nepůsobí pouze na kůži, ale pronikají i do buněk pod ní. Právě proto dokáží podpořit léčivé efekty a pomáhají zlepšit aktuální stav pokožky - zkrášlují a vylepšují její vzhled přímo zevnitř. V rámci použitých surovin, způsobů zpracování a finálních výrobků jde o vrchol současných kosmetických možností, který odborný časopis medicínské asociace státu Missouri nazval kosmeceutika: nová medicína krásy.


Termín cosmeceuticals
se začal používat v 90. letech, kdy jej pojmenoval profesor dermatologie Albert M. Klingman. Výrobky, které v této oblasti vznikají, jsou výsledkem mnohaletého dermatologického výzkumu a většinou je chrání mezinárodní patenty.

Jaký je rozdíl mezi kosmetikou a kosmeceutikou?dermis a epidermis

Kosmeceutika tvoří pomyslnou hranici mezi kosmetikou a léčivy. Kosmetické produkty na rozdíl od těch kosmeceutických však nesmí obsahovat aktivní látky s léčivým účinkem (jak je tomu u léků) a mají tak pouze dekorativní účinek působící ve vrchní části pokožky - epidermis. Kosmeceutické produkty naopak obsahují látky pronikající přímo do hlubší vrstvy pokožky - dermis. Řeší tak i příčiny kožního problému, ne pouze jeho následek na vrchní vrstvě pokožky.


Řekněme, že si koupíte dva krémy proti vráskám. Jeden obyčejně dostupný ve vaší drogerii a další s označením kosmeceutika. Krém z drogerie může pokožku díky obsaženým látkám zjemňovat, hydratovat, provonět nebo jinak zkrášlit. "Ale pouze krém s vyšší koncentrací účinných látek nebo s obsahem aktivních látek s léčivými účinky může vyvolat terapeutický efekt a zpomalit proces stárnutí v kůži. Jeho klinicky testované látky totiž proniknou cíleně do spodní vrstvy pokožky, kterou hloubkově hydratují a odstraní následky jejího stárnutí,” dodává Marek Mandelík.

Jaké efekty můžete očekávat s různými kosmetickými přípravky a jaké s kosmeceutikami?


kosmetika vs kosmeceutika tabulka


Kosmeceutika nepředstavují pro vaši pleť téměř žádná rizika, protože obsahují dermatologicky testované biologické látky. Jejich používání v přípravcích vždy předchází dlouhý proces laboratorního zkoušení, který zaručuje jejich bezpečnost a účinnost. V kosmeceutických produktech se nejvíce používají:

Chcete si i vy užívat všechny výhody kosmeceutických přípravků a prvotřídní složení? V e-shopu Synouvelle najdete pouze ty nejpropracovanější kosmeceutické produkty. Značka Synouvelle chce svým zákazníkům nabízet pouze kvalitní přípravky, a proto investuje do vývoje účinných receptur složených z klinicky testovaných látek. Pokud si přejete zjistit více informací, kontaktujte nás. Velmi rádi vám se vším poradíme a promluvíme si s vámi o našich produktech.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení