Doprava ZDARMA pro všechny produkty.

Zázrak jménem kyselina hyaluronová

Pravděpodobně jste už o kyselině hyaluronové slyšeli, i když se o kosmetiku vůbec nezajímáte. V posledních letech se tato látka začala přidávat snad do všech možných hydratačních krémů, sér, masek a nově ji najdete i v kosmetice na vlasy. Kromě kosmetického průmyslu se s ní můžete setkat i v kapkách na oči nebo v přípravcích na klouby a hojení ran. Chcete vědět co je vlastně kyselina hyaluronová a proč je tak oblíbená u výrobců kosmetiky?

 

Co je kyselina hyaluronová?

Hyaluronová kyselina je hydratační látka, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Najdeme ji nejvíce v kůži, ve šlachách, svalech a kloubech nebo také v očním sklivci. Naše oči ji přestávají produkovat až kolem 50. roku života, ale v ostatních částech těla začíná klesat produkce kyseliny hyaluronové už kolem 25. roku života. V rámci prevence ji proto odborníci doporučují od tohoto věku tělu a pleti dodávat.

 kyselina-hyaluronova-graf

 

Na co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová má opravdu široký záběr využití. Například v našich kloubech snižuje tření a absorbuje tlakové nárazy, čímž nám pomáhá od bolesti. Kyselina hyaluronová také urychluje tkáňovou regeneraci a hojivý proces, proto ji najdeme v mnohých krémech na hojení ran. Další využití našla v plastické chirurgii, kde se používá k výplni vrásek, vtažených jizev či při zvětšení poprsí. A v neposlední řadě našla své využití v kosmetickém průmyslu, kde se používá především k hydrataci pleti, jejímu vypnutí a celkově mladistvějšímu vzhledu.


srovnani-pleti

“Kyselina hyaluronová se dříve získávala z kohoutku kohoutů, ovšem nyní se získává biotechnologicky. Jedná se o prášek, který je poměrně drahý, proto se s ním v kosmetické branži spíše šetří. Kyselina hyaluronová je výjimečná hlavně tím, že na sebe váže ve velkém množství vodu. Díky tomu je pleť vypnutá a v dobré kondici." uvádí odborník na kosmetiku Marek Mandelík.

Pokud si tedy chcete zachovat pružnou pleť bez vrásek, je potřeba používat kosmetiku s kyselinou hyaluronovou. Sáhnout můžete například po krémech s kyselinou hyaluronovou. Synouvelle nabízí hned dva takové krémy: Anti-aging krém pro normální a smíšenou pleť a Anti-aging krém pro suchou a zralou pleť, které díky svému složení pokožku okamžitě hydratují, dodají ji hebkost a vyplňují jemné vrásky v obličeji.

 

Jaké jsou typy kyseliny hyaluronové?

Kyselina hyaluronová, někdy označovaná také jako hyaluronan, představuje spolu s kolagenem a elastinem základní struktury naší kůže, kde zajišťuje hydrataci a pevnost pokožky. Kyselina hyaluronová spojuje vlákna kolagenu a elastinu a dokáže na sebe vázat molekuly vody, a to až šest litrů na jeden gram. Její průnik do kůže ale do značné míry ovlivňuje molekulová hmotnost, která mnohdy rozhoduje o výsledném efektu a kvalitě používaného produktu.

Existují dva základní typy kosmetiky s kyselinou hyaluronovou, které určují kvalitu produktu:

  • Vysokomolekulární kyselina hyaluronová má minimální schopnost proniknout do hlubších vrstev pokožky a její účinky jsou tudíž menší. Na pokožce vytvoří jemný film a hydratuje pleť na povrchu, kde vznikají jemné vrásky. Do hlubších vrstev pleti nepronikne. V případě, že se pohybujete na suchém vzduchu, může paradoxně dojít i k vysušení pleti.
  • Nízkomolekulární kyselina hyaluronová proniká i do hlubších vrstev pokožky, kde stimuluje vlastní produkci kyseliny hyaluronové a hydratuje pleť tam, kde vznikají hlubší vrásky. Výsledkem je nejen hloubková hydratace, ale i schopnost obnovy a zpevnění elastinových a kolagenových vazeb, které se starají o pružnost pleti.


starsi-plet


Ideální je oba typy kyseliny hyaluronové kombinovat
a vyplnit tak vrásky účinně zevnitř ven. Synouvelle využívá oba typy kyseliny v řadě svých výrobků. Pleťová séra s kyselinou hyaluronovou s vysokým obsahem této látky povzbuzují v těle vlastní výrobu kyseliny hyaluronové a zajistí pleti intenzivní hydrataci, díky které vypadá pleť svěže a získává mladistvější vzhled.

Výrazně nejvyšší koncentraci této účinné látky (11mg hyaluronu na 1ml roztoku) najdete v séru na pleť Hyaluronic, které si poradí i s náročnou a velmi dehydratovanou pokožkou. Jeho výjimečnost spočívá v tom, že kromě dvou výše zmíněných typů kyseliny hyaluronové (vysokomolekulární a nízkomolekulární) obsahuje ještě třetí typ, a to lipozomální zakapslené. Lipozomální zakapslený hyaluron transportuje účinné látky do hlubších vrstev kůže a stará se tak o stejnoměrnou a intenzivní hydrataci vaší pleti.sera-na-plet-synouvelle-baleni

Pokud vás trápí unavené a opuchlé oči, vyzkoušejte Eye Recovery sérum s kyselinou hyaluronovou. Sérum přináší unaveným a opuchlým očím nazpět jejich zářivost, redukuje otoky a tmavé kruhy kolem očí a zeslabuje jemné rýhy a malé vrásky. Dokonce i růstové sérum na řasy a obočí obsahuje kyselinu hyaluronovou, jelikož i řasy potřebují kvalitní hydrataci. Díky tomu pak vypadají zdravěji a získají o poznání vyšší lesk.

 

Co vám přinese pravidelné používání kyseliny hyaluronové

  • Dostatečně hydratuje pleť a zachovává její pružnost
  • Vyživuje a regeneruje každou vrstvu pokožky
  • Vyhlazuje a zjemňuje pokožku
  • Zpomaluje proces stárnutí
  • Vytváří zdravý a pěstěný vzhled
  • Podílí se na regeneraci buněk a pomáhá při obnově elastinu a kolagenu


Pří pravidelném používání kosmetiky jako například sér nebo krémů s kyselinou hyaluronovou zvýšíte celkovou elasticitu a pružnost pleti. Vyrovnáte povadlou mezibuněčnou hmotu, čímž se postupně vyplní vrásky, zvýšíte syntézu kolagenu a zlepšíte schopnost pleti bojovat s volnými radikály.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení