Doprava ZDARMA pro všechny produkty.

Věděli jste, že řasy s věkem vypadávají a řídnou?

padání řas u starších osob (1)

Znáte ten pocit, když si najdete vypadnutou řasu na oblečení, polštáři nebo na tvářích? Možná se to někomu může zdát jako banalita, ale ti, kteří podobnou situace zažívají čím dál tím častěji, to opravdu zabolí. Na vině vypadávání a řídnutí řas může být stárnutí organismu ale i zdravotní potíže. Tento problém byste podle odborníků rozhodně neměli podcenit, a proto vám poradíme, jak na něj.

Vypadávání řas s věkem je přirozené

Jeden růstový cyklus řas trvá asi 30 až 45 dní a postupuje ve 4 stádiích: růst, přetrvávání, vypadávání a opětovný růst. Podle americké Asociace dermatologů se při stárnutí organismu růstový cyklus řas zpomaluje stejně jako je to například s vlasy. To potom přirozeně způsobuje jejich viditelné řídnutí či postupnou ztrátu, a to ve stejné míře u žen i u mužů. Právě proto lze u dětí pozorovat často krásně dlouhé, tmavé a husté řasy - růst v jejich mladém organismu zatím funguje zcela perfektně.

Výrazné padání řas může ukazovat na zdravotní problém

“I když je řídnutí řas přirozeným jevem, který čeká většinu z nás, nemělo by se tak dít ve velké míře a zároveň krátkém časovém úseku. Pokud u vás dochází k výraznějšímu vypadávání, měli byste být opatrní a začít se více zajímat o své zdraví, případně vyhledat lékařskou pomoc. Příčina vypadávání řas totiž u vás může být zdravotního charakteru,” tvrdí dermatolog Michal Jomík. Silné vypadávání totiž může ukazovat i na problémy jako jsou záněty, alergické reakce nebo jiné vážnější nemoci. V případě, že si nejste jisti, zjistěte si o zdravotních příčinách vypadávání řas více.

dívka s řídkými a vypadanými řasami

Jak si poradit s prořídlými řasami?

V případě, že netrpíte žádným onemocněním nebo alergií, se kterou vám nejúčinněji pomůže váš lékař, je zde několik způsobů, jak můžete opět docílit krásných řas, a to i z pohodlí svého domova.

Kvalitní řasenka jako alfa a omega

Pokud vás potkalo řídnutí řas, nejjednodušším řešením je používat při nanášení makeupu i kvalitní řasenku, která řasy nejen prodlouží ale i zahustí. Nebojte se do ní investovat a dbejte na to, aby vám seděl tvar kartáčku i samotná barva a textura. Řasenku obměňujte vždy po 3 měsících, aby vám nepodráždila oči a nezpůsobila jiné komplikace.

Tip: Řasenku nikdy nezapomínejte odlíčit před spaním. V opačném případě vaše řasy ještě více vysuší a budou se mnohem snadněji lámat a vypadávat.

Nalepovací řasy pro speciální příležitosti

V případě, že vás čeká velké rande, párty nebo důležitá schůzka, využít můžete i nalepovacích řas, které připevníte pomocí lepidla vcelku nebo po trsech na své řasy. Na chvíli vám dodají krásně uhrančivý pohled a prodlouží vaše řasy. Nezapomínejte však, že jde pouze o příležitostné řešení, které byste měli využívat zřídka. Své vlastní řasy totiž nalepováním extrémně zatěžujete, což může vést až k oslabení jejich kořínků a dalšímu vypadávání.

Sérum na řasy jako řešení problému

Chcete problém spíše řešit než pouze maskovat? Pak vyzkoušejte sérum pro růst řas, které proniká přímo do řasových folikul, vyživuje je a podporuje tak růst vašich řas přímo u kořínků. Navíc působí velmi citlivě ale zároveň účinně i při vypadávání řas v těhotenství nebo u kojících žen. Jde o šetrnou a rychlou cestu ke krásnějším řasám, a pokud se jí rozhodnete jít, zjistěte si o růstových sérech všechny potřebné informace.

Zpět do obchodu