Doprava ZDARMA pro všechny produkty.

5 zvyků pro dokonalé obočí

krásné obočí černovlásky

Jak by se vám líbilo, kdyby vám několik jednoduchých zvyků přineslo krásně tvarované, zdravé a husté obočí, které vám vydrží po celý život? Zautomatizujte si je s námi a stane se z vás královna dokonalého obočí.

Věděli jste, že ne oči, ale právě obočí je klíčové při rozpoznávání nálady a emocí u lidí? Vědecká studie Univerzity Lethbridge v Kanadě dokázala, že v tomto ohledu je obočí nejdůležitější prvek obličeje. Právě proto je opravdu důležité, abychom o něj celoživotně pečovali se vší vážností. Díky těmto zvykům s tím už nikdy nebudete mít problém!

Nebojujte se svým přirozeným obočím

Nenechte se zmást dojmem, že musíte mít husté obočí jako Cara Delevingne nebo ho mít vždy perfektně uhlazené jako Jennifer Aniston. Někdo se totiž narodí s opravdu hustým porostem a dalšímu je souzeno pouze světlounké chmýří. Dokonalé obočí lze dosáhnout jen tak, že zjistíte, jaký typ obočí se hodí k vašemu obličeji a jaký je jeho přirozený tvar. Ten pak pouze dolaďujte jemnými úpravami a podporujte jeho přirozenou krásu.

Sérum pro růst obočísérum na obočí aplikace

Tím nejlepším způsobem, jak si udržovat dokonalé obočí, je posílit jeho růst a kvalitu již od kořínků. Přírodní sérum pro růst obočí mu díky peptidům, vitaminům, kyselině hyaluronové, kofeinu a dalším prvotřídním a dermatologicky testovaným složkám dodá sílu. Zároveň podpoří jeho hustotu i délku a pozitivně ovlivní jeho přirozený růstový cyklus. Sérum můžete používat ve fázích podle toho, jak potřebujete, nebo bez přerušení i několik let. Cokoliv vás ohledně sér zajímá se dozvíte v našem článku: Séra na řasy a obočí: vše, co potřebujete vědět.

Jemné vytrhávání obočí

Přílišné vytrhávání může vaše obočí oslabit a způsobit jeho řídnutí. „Některé často vytrhávané chloupky pak nemají dostatek prostoru na obnovu a jednoduše již nedorostou,” vysvětluje odborník na růstová séra na obočí Marek Mandelík. Proto při trhání dodržujte několik zásad:

  • Chloupky si před trháním nechte dorůst a zhoustnout. Zkuste to třeba pomocí tipů, jak na přirozeně husté obočí.
  • Nepoužívejte příliš silné světlo a zvětšovací zrcadlo. Zbytečně pak vytrháte i chloupky, které nekazí celkový dojem ale naopak působí přirozeně.
  • Nikdy, opravdu nikdy netrhejte chloupky z vrchní strany obočí.
  • Pro trhání používejte kvalitní pinzetu a místa po vytrhnutí vždy zachlaďte odličovacím tamponem s vodou nebo odličovacím krémem.
  • Pokud chcete dosáhnout bezbolestnou proceduru, před trháním si místa pod obočím zachlaďte kostkou ledu.

Vyvarujte se také nejčastějších chyb při úpravě obočí, které dokáží opravdu pokazit vaše snažení o dokonalou vizáž.

Kvalitní makeup

Co nedokáže příroda, odpracuje nevelké množství makeupu. A při obočí to platí dvojnásob. Pořiďte si proto kvalitní tužku v odstínu svého obočí nebo o dva odstíny tmavší a dbejte na to, aby byla vždy opravdu ostrá. Dělejte s ní malé a krátké čárky, aby obočí vypadalo přirozeněji. Při výběru si dávejte pozor, aby byla tužka určena pouze na obočí a ne na malování očních linek. Návod na to, jak upravit své obočí do dokonalosti, se dočtete i v našem blogu.

kosmetická výbava

Najděte si pomocníka z řad profesionálů

Každý z nás občas potřebuje usměrnit. Jednou za čas si tedy zajděte upravit obočí do salonu krásy. „Mnohým zákazníkům pomůže, když jim obočí upravíme do základního tvaru, který pak mohou nějaký čas udržovat i sami doma. Až pak tvar proroste, přijdou si opět pro profesionálnější styling,” tvrdí vizážistka Diana Hofbauerová.

Zpět do obchodu